Opublikowano Dodaj komentarz

Czy Huawei Band 4 przydaje się mamie pracującej?

smartband huawei, huawei band 4, opaska inteligentna huawei

Łączenie pracy i opieki nad dziećmi powoduje, że zapominam o sobie. Masz podobnie? Pod choinkę w 2020 roku zażyczyłam sobie smartband. Od Wigilii jestem użytkowniczką opaski Huawei Band 4. We wpisie znajdziesz moją historię i opinię.

To nie jest wpis sponsorowany. Opaska jest mi pomocna w codzienności i chcę się z Tobą tym podzielić!
Aktualną cenę Huawei Band 4 sprawdzisz TUTAJ.
Opaska w chwili pisania tekstu jest dostępna w 3 podstawowych kolorach paska: czarny, czerwony i różowy. Ten ostatni kolor widzisz na zdjęciu głównym.

Od września 2018 roku mam smartfona Huawei i aplikację Zdrowie. O ile z telefonu jestem zadowolona (20 pro), to apka u mnie się nie sprawdza. Nie jest zbyt dokładna – wymaga wsparcia dodatkowego urządzenia. Moje doświadczenie nie jest jeszcze duże, ale już teraz mogę Ci powiedzieć, że warto sparować smartband ze smartfonem! To zmienia codzienne życie!

.

Dlaczego Huawei Band 4?

  • prezent miał być praktyczny i w dobrej cenie,
  • opaska jest dokładniejsza w działaniu niż sam smartfon – przed wszystkim chodziło o liczenie kroków. Telefon liczył mi kroki nawet, gdy jechałam pojazdem mechanicznym…
  • jest w ofercie czerwony pasek, czyli pasowałby mi do okularów, ale niestety, gdy Gwiazdor był w sklepie – nie było takiego na stanie. Różowy w gaszonym pastelowym wariancie jest całkiem ok.
  • chciałam skorzystać z dodatkowych funkcji aplikacji, które uaktywniają się wraz z podpięciem wybranego urządzenia, jak np. smartband.

Za co lubię swoją pierwszą inteligentną opaskę?

Najbardziej za monitoring snu. Fazy i czas snu zawsze mnie ciekawił. Łatwo jest powiedzieć: a muszę spać 8h, bo inaczej mam gorszy dzień. Tymczasem sen ma 3 fazy i z pomocą telefonu po każdej nocy otrzymuję raport. Uwzględniane są też drzemki.

Jako ciekawostkę napiszę Ci, że poranne przygotowanie treści na Instagram też jednego dnia zostało mi zaliczone jako sen…

Mam nadzieję, że kolejne raporty pozwolą mi lepiej poznać siebie!

Opcją, która zmieniła moje życie jest zdecydowanie szukanie telefonu. Co ważne smartfon odzywa się (I’am here) nawet gdy ma wyłączony dźwięk i wibrację! Przy tym robi to dość głośno. Codzienną zmorą było dla mnie bezwiedne odkładanie telefonu gdzie popadnie przy okazji innych działań.

Ponadto miałam rację, że bardziej czuły sprzęt będzie liczył kroki poprawnie. Gdy poruszam się siedząc w pojeździe kołowym – kroków na liczniku nie przybywa.

W dzisiejszych pandemicznych czasach ciekawą funkcją jest saturacja krwi! Dzięki niej nie planuje obecnie zakupu pulsoksymetru. Dla estetki, poza kolorem pasków, być może ważnym będzie możliwość zmiany elektronicznej tarczy. Ja zmieniłam dotąd raz na minimalistyczna nowoczesna darmowa wersję. 

3 najważniejsze funkcje dla pracującej mamy

Opaska Huawei Band 4 nie umożliwia odebrania telefonu, ale pokazuje kto dzwoni i sygnalizuje to wibracjami. Daje możliwość przerwania połączenia. Ile razy biegłaś do smartfona, bo słyszałaś, że ktoś dzwoni? Nosząc opaskę masz to dosłownie pod ręką i możesz zdecydować, czy to trzeba odebrać TERAZ, czy zostawić do oddzwonienia. Pry okazji dodam, że pokazuje także powiadomienia np. o godzinie przyjęcia leku. Możesz je wyciszyć, ale robiąc to smartbandem przesuwasz powiadomienie o długość drzemki. Dopiero na telefonie wyłączysz.

Druga ważna funkcja to przypominanie, by podnieść się z krzesła i trochę poruszać. Co jakiś czas na tarczy pokazuje się kontur człowieka, któremu towarzyszy wibracja. Postać wstaje z krzesła i wykonuje proste ćwiczenia. Pracuję przy komputerze. Jak wpadnę w twórczy trans, potrafię przesiedzieć kilka godzin za jednym razem, jeśli okoliczności zewnętrzne temu sprzyjają… Nie pytaj, jak potem mają się moje lędźwie.

Jest też coś fajnego, co z mojego doświadczenia przyda się mamom najmłodszych dzieci lub podczas choroby pociechy – jednym słowem w chwilach uwięzienia w domu. Wśród ćwiczeń jest opcja spacerowania wewnątrz pomieszczenia. Warto docenić takie dopasowanie do potencjalnej klientki. Gdy ja zostawałam mamą, wszelkie formy aktywności fizycznej w urządzeniach, które miałam dotyczyły bardziej wyczynowych działań, niż spacerowanie po pokoju. Myślę, że byłabym bardziej zmotywowana do aktywności mimo wszystko. To zauważenie całkiem sensownej i dużej niszy.

Na chwilę obecną nie jest mi potrzebny bardziej zaawansowany smartband. Huawei Band 4 ma również model PRO. Jeśli ją masz – daj znać, jak Ci się sprawdza. Wybór marki Huawei jest związany z moim smartfonem. Wiem, że Xiaomi jest przystępniejsze cenowo. Nie chciałam jednak ryzykować jakiegoś braku łączności 😉

Uwaga! Zerknij proszę na datę publikacji, jeśli ciekawi Cię moja opinia, bo dawno nie aktualizowałam wpisu, to daj znać. Postaram się aktualizować wpis co jakiś czas 🙂 

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *