redaktor naczelna portalu modowego
zawód dla mamy
Lena Murawska  

Redaktor naczelna portalu modowego

Prowadzenie stron www jest według anglojęzycznych źródeł piszących o mamach aktywnych zawodowo, najlepszą opcją pracy dla mamy. Można działać w domu, doglądając dzieci. Czy potwierdza to Ewelinaredaktor naczelna portalu modowego?

Dlaczego będąc mamą pracujesz zawodowo?

Mam swoje ambicje. Niejednokrotnie pokazywałam i udowadniałam, że można być mamą i pracować zawodowo. Pracować dla siebie i robić to co się lubi i potrafi. Już w liceum wiedziałam, co chcę robić w życiu. Studiowałam dziennie i pracowałam, dlatego mając 30 lat mam ponad 10 letnie doświadczenie w zawodzie. Praca zawodowa nie tylko karmi moje ambicje, daje mi też wolność i możliwość decydowania o wszystkim. Moi rodzice zawsze bardzo dużo pracowali, ale mieli też czas dla mnie i mojego brata. Chciałabym nauczyć mojego syna szacunku do pracy i pieniędzy. Jestem też osobą pełną energii, która nie lubi stać w miejscu.

Na czym polega Twoja praca w ciągu zwykłego dnia?

Jako redaktor naczelna portalu modowego jestem jednocześnie jego właścicielką. Posiadam też agencję kreatywną. Jestem w trakcie przygotowywania kolejnego ważnego projektu. Dzień zaczynam od czytania skrzynki mailowej. Odpisuję na maile, wysyłam maile. Następnie wykonuje zlecenia. Kontaktuje się z partnerami i różnymi firmami.

Jak się organizujesz, by być mamą aktywną zawodowo? 

Często muszę zrezygnować z spotkania z koleżankami. Bardzo ważny jest dla mnie mój notatnik, dzięki niemu organizuję sobie czas. Często też ustawiam stoper lub budzik w telefonie, aby odpowiednio zorganizować swój czas. W obowiązkach rodzinnych pomaga mi mąż.

Jak spędzasz czas z synem?

Uwielbiamy wycieczki rowerowe – ostatnio to nasz codzienny rytuał. Tak samo przygotowanie obiadu. Uwielbiam gotować, a mój syn bardzo chętnie mi pomaga. Często też, jeździmy do Doliny Baryczy odpoczywamy tam wśród zieleni lasu i cieszymy się widokiem największych stawów w Europie. Malujemy, rysujemy, bawimy się ciastoliną, robimy garaż dla resoraków z kartonów. Przed snem obowiązkowo czytamy bajeczkę. Dużo spacerujemy, syn ma 2,5 lat i już dano pożegnał się z wózkiem, wszędzie chodzimy pieszo.

Ewelina