wirtualna asysta
zawód dla mamy
Lena Murawska  

Wirtualna asysta a bycie mamą dwójki dzieci

Jestem wirtualną asystentką, wspieram mikro firmy. Do moich zadań należą rzeczy, które są utrapieniem i na które nie maja czasu przedsiębiorcy. Staram się pracować w porach kiedy dzieci albo śpią, albo mąż je zabiera na spacery – deklaruje Agnieszka.

Czym jest dla Ciebie freelance?

Freelance to praca gdzie nie mam ograniczeń w godzinach pracy, gdzie mogę popracować gdzie chcę i kiedy chcę.

Dlaczego, mimo macierzyństwa, pracujesz zawodowo?

Lubię czuć niezależność finansową, czuje się pewniej i bezpieczniej ze sobą.

Na czym polega Twoja praca tak na co dzień? Jakie masz zawodowe obowiązki?

Jestem wirtualną asystentką, wspieram mikro firmy. Do moich zadań należą rzeczy, które są utrapieniem i na które nie mają czasu przedsiębiorcy. Głównie jest to prowadzenie bloga, social media, newsletter, strona www.

Ile masz dzieci?

Dwójka 🙂 Parka. Ona 2010. On 2017

Jak spędzasz czas z dziećmi?

Mój czas z dzieciakami jest zdecydowanie czasem aktywnie spędzanym, sama od wielu lat trenuje i tego uczę swoje dzieci. Rower, rolki, spacery są na porządku dziennym. Córka jest coraz starsza i coraz mniej czasu chcę spędzać z mamą, za to synuś jest na etapie podłogi więc głównie tam się bawimy. Przez 2 lata mialam etap pracy jako opiekun dzieci do lat 3 i wymyślanie kreatywnych zabaw jest już we krwi 🙂 Lubię również angażować dzieci do spędzania czasu w formie obowiązków domowych. Z córką lubię gotować, ona również lubi pichcić z mamą a synek lubi mamusi wyciągać pranie z pralki.

Jak się organizujesz, by być mamą aktywną zawodowo? Rezygnujesz z czegoś? Masz czyjąś pomoc ($ lub nie)?

Staram się pracować w porach kiedy dzieci albo śpią, albo mąż je zabiera na spacery. Dlaego w zasadzie pracuje podczas drzemki synka w dzien i wieczorem kiedy domownicy idą spać. Nie jest to proste, ale zależy mi na rozwoju siebie więc póki syn nie idzie do przedszkola, to pracuje na mini etat. Nie mam nikogo do pomocy oprócz partnera, który wspiera mnie. Oprócz tego 3x w tyg. wieczorem chodzę odpocząć na treningi.

Agnieszka